Práčka, umývačka riadu, rýchlovarná kanvica alebo vysávač. Všetky tieto a ďalšie iné veci vytvárajú sieť tých najlepších doplnkov domácnosti, bez ktorých by sme si v mnohých prípadoch už svoju existenciu nevedeli ani predstaviť. Pre maximálnu možnú spokojnosť je ale nutný správny výber domácich spotrebičov, s ktorým vám my trochu pomôžeme predstavením tých najlepších značiek n trhu.

8 najlepších značiek elektrospotrebičov na našom trhu

8 najlepších značiek elektrospotrebičov na našom trhu (Foto: e-spotrebice.sk)

Prečo je značka spotrebičov tak dôležitá?

Vedúce a konkurenčné značky okrem toho, že disponujú slávnou históriou, sa snažia dodržiavať tradície kvality a zlepšovať a oceňovať ich vlastnú povesť stále viac dokonalými službami. Výber slušného výrobcu je však náročný, preto by mala a vo väčšine prípadov aj stále je značka zárukou kvality. V prípade nášho zoznamu tých najlepších to určite platí.

Chladničky Gorenje s technológiou AdaptTech

Na súčasnom trhu s chladiacou technológiou má Gorenje tradične vedúcu pozíciu. Rozsah týchto chladničiek prezentuje modely aj v štandardnej šírke (60 cm) s výškou už od 82 do 185 cm, čo je variabilnosť, ktorú rozhodne vo svojej domácnosti ocení nejedna gazdinka.

Vedeli ste o tom, že vždy, keď otvárame dvere chladničky, vlna teplého vzduchu zvyšuje teplotu v nej, čím sa okrem iného skracuje trvanlivosť čerstvých výrobkov?

AdaptTech je inovatívna senzorová technológia, ktorá si „pamätá“ zvyky užívateľa na 7 dní a „značí“ intenzívnejšie používanie chladničky počas dňa. Takto je jej prevádzka regulovaná určitým vzorom a teplota v chladničke je v danom intervale automaticky znížená, aby sa zabránilo ohrievaniu vzduchu a zachovalo sa udržanie ideálnej mikroklímy, vďaka čomu zostávajú výrobky dlhšie čerstvé- dokonalá funkcia. Gorenje, ktorej súčasťou je aj kvalitná značka kuchynských spotrebičov Mora, ju určite má.

Beko a funkcia No Frost

Nebolo by ale správne, ak by všetky spotrebiče boli úplne rovnaké. Okrem toho, že je hlavným rozdielom medzi mnohými z nich prijateľná cena. Spoločnosť Beko ponúka na trhu jeden z najdostupnejších modelov chladničiek, vybavený funkciou No Frost. Vďaka nej vás už rozmrazovanie chladničky a vypadávanie ľadu nebude zbytočne trápiť. Potraviny a produkty nie sú pokryté námrazou, takže všetko je ľahko viditeľné. Navyše aj tento systém udrží potraviny dlhodobo čerstvé a plné vitamínov.

Varná doska Electrolux ako najľahšia cesta k chutným pokrmom

Indukčný systém vám pomáha variť viac chutné jedlá a tráviť pri tejto činnosti menej času. Indukčné varné dosky Electrolux sa prispôsobujú riadom a zabezpečujú ich rýchle a rovnomerné zahrievanie. Navyše, nevyužitý povrch zostáva chladný, takže indukčná varná doska je zároveň aj bezpečnejšia. Žiadne spálené zvyšky a nečistoty na elegantnom rovnom povrchu. Aj tu platí, že v porovnaní so svojimi konkurentmi je výhodou tejto značky nižšia cena.

Tichý a elegantný spoločník od Whirlpool

Svetoznáma jednotka, ktorá by mala by poskytovať zákazníkom ten najvyšší štandard. Skutočne tomu aj tak je a v oblasti pračiek rôzneho druhu to môžeme aj potvrdiť. Sú dokonalé po dizajnovej stránke, ako aj vo svojej funkcionalite a spoľahlivom výkone. U pračiek sa dnes ale najviac cení ich dostatočný objem vzhľadom na úsporu priestoru a tichý chod.

Môžeme vám potvrdiť, že o praní na najnovších práčkach Whirlpool nebude vedieť ani ten najbližší sused, čo u značky Gorenje až tak celkom tvrdiť nemôžeme. Tie sa možno vyznačujú originálnym dizajnom v čiernom prevedení, ale pokiaľ vám nemá tento dôležitý spotrebič slúžiť podľa vašich predstáv, zrejme vám bude farba úplne „ukradnutá“ a vyberiete si radšej klasiku.

Výhodný set od AEG

Čo môže byť pohodlnejšie ako dávať veci z práčky priamo do sušičky a po pol hodine si ich rovno obliecť? Aby ste to dosiahli, mali by ste si vybrať správnu techniku. Cenovo výhodný set práčky a sušičky od AEG s tepelným čerpadlom vám to umožní veľmi jednoducho a rýchlo.

Spotrebiče, ktoré vám to v kuchyni uľahčia

Rovnaký úspech budete mať v prípade, ak je vaším favoritom značka Bosch. Set elektrickej rúry a sklokeramickej varnej dosky sa pri zariaďovaní alebo rekonštrukcií kuchyne určite zíde. Varenie musí byť predsa pohodlné a príjemné, a ak je to spojené s dokonalým dizajnom v prevedení moderného nerezu a čierneho skla, funkciou AutoPlilot alebo EcoClean, tak ním to vaše „kuchtenie“ určite bude.

Máte všetko oprané, čisté, suché a uvarené? Je čas na umývanie riadu. S tým vám môže pomôcť voľne stojaca umývačka riadu Mora, v ktorej zvládnete umyť až 12 súprav riadu.

Ak vám tento štýl ale nevyhovuje, pretože aj napriek ekonomickým funkciám máte obavu o príliš veľkú spotrebu vody, môžete to riešiť klasickou cestou a vybrať si umývanie riadu v dizajnovo atraktívnom granitovom dreze značky Blanco. V originálnych farbách a s možnosťou jednoduchého čistenia. Pri niektorých prevedeniach môže byť menšou nevýhodu usadený vodný kameň, ale za kvalitu vody výrobcu viniť nemožno.

Ako vidíte, zariaďovanie každej jednej domácnosti sa bez dorbých a multifunkčných spotrebičov určite nezaobíde. Ich nákup sa ale v mnohých prípadoch môže značne skomplikovať, pretože ide o zariadenia, ktoré by nám mali slúžiť dlhodobo a bez najmenších problémov. S týmto zoznamom toho najlepšieho na trhu to ale nebude žiadny problém.

Text: PR

8 najlepších značiek elektrospotrebičov na našom trhu 5.00/5 Hlasov: 1