Čím otvorenejšia spoločnosť, tým lepšie podmienky na život. Toto základné pravidlo platí v Európe. Veď si zoberte Severnú Kóreu, kde je takmer všetko zakázané, vládne tam tvrdá diktatúru a nikto z nás si tam nedokáže predstaviť život. Žiaľ, ani slovenská spoločnosť nie je dosť otvorená určitým témam. Len si predstavte, že by ste niekomu povedali, že ste navštívili sexshop, pozeral by sa, či ste sa nezbláznili. Teda v tom prípade, ak by to nebol váš úplne najlepší kamarát. Ako začať bojovať za otvorenejšiu spoločnosť?

Sex nie je tabu
Teda je, aspoň v našej spoločnosti. Ľudia majú problém otvorene rozprávať o sexualite a tým sa nemyslí to, či tá a tá používa vibrátory, ale úplne bežné témy. Slovensko je konzervatívne, aj preto sa nájde obrovské množstvo ľudí, ktorí protestujú proti tomu, aby sa na základných školách učila sexuálna výchova. Pritom je to úplne prirodzené, aby sa deti vo vhodnom veku dozvedeli potrebné informácie. S tým súvisí aj strach z homosexuálov, ktorým by niektorí ľudia najradšej zakázali existenciu. Dá sa proti tomu vôbec nejako bojovať?

Beh na dlhé trate
Boj za otvorenejšiu spoločnosť a komunikáciu, je skutočne beh na dlhé trate. Pretože musíte zmeniť myslenie ľudí, musíte im vysvetliť, že pohlavný styk je úplne prirodzený, veď je to jedna z najdôležitejších ľudských potrieb. Pretože ak spoločnosť ostane pri tom, že je to hriech, nikam nás to neposunie.

Aj preto musíte začať vo svojom okolí – rozprávajte sa so svojimi známymi otvorene o všetkých témach. Nielen o sexe, ale aj o politike, plate v práci či rodine. Samozrejme, musia tam byť určité hranice, ale je dobre dať najavo, že tieto témy nie sú tabu. Možno to budete práve vy, kto spustí malú revolúciu, na konci ktorej nebude pre nikoho šokom, keď sa niekto prizná, že si kúpil erotické pomôcky pre mužov, pretože sa mu nedarí nájsť si priateľku.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Ako bojovať za otvorenejšiu spoločnosť 5.00/5 Hlasov: 3