Premýšľate nad tým, ako využiť terasu aj počas zimy? Aby ste zvládli nízke teploty potrebujete terasové sálače alebo ohrievače. Vďaka tomu bude posedenie na terase príjemné aj cez zimu a bez problémov môžete zorganizovať posedenie s priateľmi alebo vianočný večierok.

Ako ohriať terasu v zime

Ako ohriať terasu v zime (Foto: unsplash.com)

Využite svoj dom na maximum

Čím je chladnejšie, tým menej využívame terasu, záhradu, balkón či zimnú záhradu. Nenechajte sa zimou oberať o priestor. Počas zimy má posedenie na terase jedinečné čaro. Samozrejme pokiaľ sa netrasiete zimou. Ohrievače dokážu vytvoriť tepelnú pohodu a vy si môžete užiť aj zimnú záhradnú párty alebo vianočný večierok.

Ako vybrať ohrievač?

Na úvod si musíte položiť niekoľko otázok. Aký veľký priestor chcete vykurovať? Budete vykurovať pravidelne alebo iba občas? Od toho sa odvíja výkon ohrievača a tiež cena. Na pravidelné vykurovanie veľkej terasy budete potrebovať výkonnejší a kvalitnejší ohrievač ako pri malom balkóne. Vykurovať môžete plynový alebo elektrickým ohrievačom či plynovými kachlami. Všímať si treba aj vlastnosti ako je ochrana voči prevráteniu ohrievača, ochrana voči zamrznutiu, IP krytie a výhodou je aj možnosť regulovania teploty či diaľkové ovládanie.

Plyn alebo elektrina?

Terasové sálače môžu byť na plyn alebo elektrinu. Najväčšou výhodou plynových ohrievačov je ich mobilita. Nie sú závislá na zdroji energie, pretože propán-butánová fľaše je ich súčasťou. Môžu byť teda umiestnené kdekoľvek a to aj na miestach, kde nie je elektrina. Preto sú vhodná napríklad aj na kemping. Ak je umiestnený napríklad v zimnej záhrade, zabezpečte aj vetranie. Pri pravidelnom využívaní alebo vykurovaní veľkých priestorov je cenovo výhodnejší pokiaľ ide o spotrebu. Elektrické ohrievače sú lacnejšie, ale majú pomerne veľkú spotrebu elektriny. Viac sa teda oplatia na vykurovanie menších priestorov alebo občasné vykurovanie.

Text:PR

Ohodnoť