Ráno mnohých ľudí začína šálkou kávy. Dokonca aj s horúčkovitým tempom života XXI storočia sa skutoční milovníci snažia nájsť si v tomto zhone čas na uvarenie pravej a chutnej kávy. Výber je však ťažký pretože ponuka je obrovská. Spolu s výberom je ale ešte ťažšie samotnú kávu aj pripraviť. Viete aký spôsob prípravy je najlepší a správny?

Ako si pripraviť kávu lepšiu ako z kaviarne

Ako si pripraviť kávu lepšiu ako z kaviarne (Foto: cafepoint.sk)

Začneme vodou

Ak ste si na trhu predsa len vybrali najlepšiu zrnkovú kávu, môžete začať s jej prípravou. Na prípravu kávy je veľmi dôležité používať iba čerstvú, čistenú alebo fľaškovú vodu . Ak sa nebudete držať tohto bodu, nemali by ste očakávať dobrý výsledok.

Kúpte si správny kávovar

Druhá vec, ktorú nesmiete podceniť, je nákup skutočne dobrého kávovaru . S ním môžete variť klasickú kávu Americano, espresso a mnoho ďalších druhov kávy prakticky bez námahy a špeciálnych zručností.

Kvalitný stroj vám umožňuje jemné doladenie dávkovania kávy a množstva vody, pričom samotná príprava môže trvať iba pár minút. Moderné automatické kávovary majú obrovské množstvo už prednastavených programov, takže jedným stlačením gombíka sa ocitnete v profesionálnej kaviarni. Ak je pre vás príprava kávy záľubou, vyskúšajte koťogo.

Príprava týmto procesom môže byť skutočným obradom, vďaka ktorému potom môžete oceniť skutočnú chuť kvalitnej kávy.

Pridajte do nej korenie

Existujú však aj spôsoby, ako vylepšiť tento nápoj aj bez ohľadu na to, ako sa pripravuje. Nezabudnite na korenie, ktorého vôňa dodá nápoju jedinečnú chuť a arómu. S množstvom ale opatrne. Napríklad kardamón síce dobre chutí, ale neutralizuje účinok kofeínu. Chuť bude jemnejšia no vôňa sa zintenzívni. Vyskúšajte.

Text:PR

Ako si pripraviť kávu lepšiu ako z kaviarne 5.00/5 Hlasov: 1