V podstate to ani veľmi nie je potrebné, ide o to, že niektorí ľudia nemajú dostatok informácií o tom, čo sa v základnej výbave modernej tlačiarne skrýva, a pritom ním disponujú. Nie je to len pripojenie cez sieť Wifi alebo Bluetooth. Môže to byť klasický skener a obojstranná tlač dokumentov. S nami sa môžete pozrieť na to, ako sa v krajných prípadoch zariadiť a tlačiareň efektívne využiť.

Ako spraviť z vašej tlačiarne multifunkčné zariadenie (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Ako spraviť z vašej tlačiarne multifunkčné zariadenie (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Ako môžete skenovať?

Veľa ľudí ani o tom nevie, že má vďaka svojej tlačiarni možnosť skenovať. Ak je jej súčasťou zariadenie na kopírovanie, mal by tam byť aj skener. V podstate ide o prenos prefotených dokumentov do vášho počítača, alebo na špeciálne USB pamäťové zariadenie. Na to, aby ste ho mohli ale naplno využívať, si musíte svoju tlačiareň s počítačom prepojiť. Niekedy máte v originálnom balení CD s inštalačným programom, inokedy si ho musíte nájsť na internete. Okrem možnosti použitia lacných tonerov si dajte pri jej kúpe pozor aj na tento fakt.

Ak chcete byť kreatívni

Tlačiareň sa využíva z mnohých dôvodov. Veľmi často vám ale môže nahradiť kúpu určitého dokumentu z papiernictva. Ak máte nainštalovaní kancelársky balík Microsoft Office, môžete si vďaka dostupným šablónam vytlačiť vlastný formulár žiadosti, dochádzky, vytvoriť diplom a certifikát pre šikovného zamestnanca. Tu by ste však mali využívať kvalitné tonery Canon, ktoré zoženiete aj v e-shope.

Vlastné tričko s potlačou

Ak si v niektorom kreatívnom obchode kúpite špeciálne nažehľovacie fólie na textil, môžete si vytvoriť s pomocou tohto zariadenia originálny kúsok odevu. Aj v tomto prípade budete musieť mať v tlačiarni dostatok farby. Môže to byť tričko, alebo látka, z ktorej si ušijete vlastnú tašku.

Možností, ako kreatívne využiť vašu tlačiareň je naozaj dosť, vytlačíte si s jej pomocou aj obľúbené fotografie, ktoré budú príjemnou spomienkou na krásne chvíle. Tak sa smelo pustite do objavovania užitočných funkcií vašej tlačiarne.

Text: PR

Ohodnoť