Nové disky dokážu spraviť s vzhľadom auta hotové zázraky. Stačí len siahnuť po tých správnych a vaše auto nebude mať ďaleko k dokonalosti. Okrem vzhľadu však treba dbať aj na ich kvalitu. Len tak sa totiž vyhnete problémom na cestách. Viete, ako vybrať elektróny k vlastnej spokojnosti?

Ako vybrať elektróny

Keď sa chystáte vymieňať disky, môžete siahnuť po origináloch schválených s automobilom ako celok, náhradných dielov určeného výrobcu alebo dizajnových kúskoch. Ak sa chcete vyhnúť problémom na cestách, musia byť disky opatrené TUV certifikátom presne k vášmu autu.

Veľkosť elektrónov

Keď si nie ste istí, ako vybrať elektróny, pokojne sa spýtajte v predajni, kde by mali byť naslovovzatí odborníci. No môžete prísť aj trochu pripravení, napríklad s vedomosťami o veľkosti diskov. Najjednoduchšie je, ak kúpite také, aké ste mali, takže nebudete musieť meniť spolu s nimi aj pneumatiky. Môžete siahnuť aj po iných podľa vlastných preferencií, medzi najčastejšie využívané elektróny patria tie s priemerom 15“, 16“ a 17“. Aké rozmery diskov môžete použiť, si ešte pred samotnou kúpou skontrolujte v technickom preukaze. Ak túžite po väčších diskoch, ako sú určené, budete musieť splniť viacero záležitostí.

Hliníkové vs. oceľové disky

Čo chcete novými kolesami dosiahnuť? To je otázka, nad ktorou by ste sa pri kúpe diskov mali zamyslieť tiež. Napríklad hliníkové disky sú typické lepšou vodivosťou, rýchlejšou reakciou podvozku či nižším opotrebovaním pneumatík. V porovnaní s oceľovými diskami sú väčšinou drahšie, no na druhej strane vyzerajú lepšie.

Ako vybrať elektróny podľa farby

Vybrať správnu farbu elektrónov – to chce aj dobrý vkus. Luxusný a zaujímavý vzhľad dodajú autu výrazné farby. Pre automobilových nadšencov sú tu modré, zelené i ružové disky. Ak máte športiak, tieto farbu sú pre vaše auto tie pravé. K rodinnému autu však príliš nesedia, pri nich radšej zvoľte striebornú či čiernu klasiku.

Text a foto: PR

Ohodnoť