Rubikova kocka je obľúbený hlavolam po celom svete. Najobľúbenejší bol ešte v 70. a 80. rokoch, no veľkú obľubu má aj dnes. Možno aj práve vás uchvátil, no neviete, ako skladať rubikovu kocku? Presne pre vás je tento návod, je rovnako pre začiatočníko, ale aj pre pokročilých.

Ako skladať rubikovú kockuPodľa internetovej encyklopédie WikiPédie je Rubikova kocka mechanický hlavolam. Tento hlavolam v roku 1974 vynašiel maďarský sochár a architekt Ernő Rubik. Táto kocka bola výnimočne obľúbená v 70. a 80. rokoch. Vtedy sa tento hlavolam vyrábal v miliónových sériách. Jedná sa o jednoduchý návod, všetko rovno v jednom videu krok za krokom ako skladať rubikovu kocku.

Univerzálny darček

Rubikova kocka nie je len hračka, jedná sa o celosvetovo obľúbený a vyhľadávaný hlavolam. Je to skvelý darček pre malých aj veľkých, často je to tak výborný darček pre deti, otca, mamu, babku, dedka, či ďalších rodinných príslušníkov.

Kde kúpiť Rubikovu kocku?

Rubikovu kocku nájdete vo viacerých obchodoch, často v hračkárstvach, no môžete si ju objednať aj z pohodlia domova cez internet. Pri nákupoch cez internet odporúčame zľavové kódy a ďalšie kupóny k nákupu, ktoré sú zadarmo na KuponyZdarma.sk do obľúbených internetových obchodov ako napríklad zľavové kódy Hej.sk, Alza, inSPORTline a do stoviek ďalších.

Ako skladať Rubikovu kocku – návod krok za krokom

Stačí sa naučiť pár základných techník a stanete sa aj vy majstrom v jej skladaní. Všetko je lepšie rovno vidieť, preto tu máme videonávod krok za krokom. Stačí pozorne sledovať.

Rubikova kocka – svetový rekord

Jedná sa o svetový rekord, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Rekord je v poskladaní Rubikovej kocky o rozmeroch 3×3×3 kociek. Svetový rekord v skladaní Rubikovej kocky je 4,73 sekundy podľa WikiPedie. Držiteľom tohto rekordu je Feliks Zemdegs. Známe sú aj svetové majstrovstvá v jej skladaní.

Prvé svetové majstrovstvá

V skladaní Rubikovej kocky sa konali 13. marca 1981 v Mníchove prvé svetové majstrovstvá. Jej organizátorom bola Guinnessova kniha rekordov. Víťaz ju zložil sa neuveriteľný čas 38 sekúnd a bol ním mníchovčan Jury Froeschl.

Po prvý krát oficiálne majstrovstvá sveta sa konali o rok neskôr a to 5. júna 1982. Tieto sa konali v Budapešti. Víťazom sa stal vietnamský študent s časom 22,95 sekundy menom Minh Thai.

Cez internet vždy lacnejšie

Ak nakupujete cez internet, pamätajte že všetky kupóny si môžete ihneď zobraziť, zľavové kódy skopírovať a uplaniť pri nákupe v obchode a okamžite ušetriť aj desiatky eur. Tak schválne pozrite na zľavy na https://www.kuponyzdarma.sk/, či tam sú zľavy aj do vašich obľúbených obchodov.

Čo sa týka skladania Rubikovej kocky, známe sú nielen majstrovstvá a rekordy, ktoré popisujeme vyššie, ale aj rôzne miestne súťaže. Či už sa stanete nadšencom, profesionálom alebo len občasným riešiteľom tohto hlavolamu, prajeme vám hlavne veľa zábavy.

Foto: zdroj YouTube

Ako skladať Rubikovu kocku 4.97/5 Hlasov: 35