Moderné technológie idú neustále dopredu a my sa musíme tomuto nezastaviteľnému tempu prispôsobovať. Rovnako to platí aj pre zariadenia, ktoré vo svojom živote využívame. Ani automobil nie je výnimkou. Ten najvyšší komfort z jazdy si v súčasnosti na ňom môžete dopriať vďaka niekoľkým vymoženostiam, no dobré osvetlenie je základ.

Ako na bezpečnú jazdu v zime? Auto LED žiarovky vám poskytnú ten najlepší komfort

Ako na bezpečnú jazdu v zime? Auto LED žiarovky vám poskytnú ten najlepší komfort (Foto: unsplash.com)

Nové auto LED žiarovky nahradili staršie a klasické verzie osvetlenia automobilov a tešia sa veľkej obľube. Okrem dobrej svietivosti a maximálneho výkonu za minimálnej spotreby, majú aj niekoľko ďalších výhod, s ktorými ste sa už určite oboznámili. Ak nie, po prečítaní nášho článku sa tak určite rozhodnete.

Výhody LED svetiel na aute

LED diódy sú prakticky necitlivé na vibrácie, vďaka čomu sa rýchlo nepoškodia, a to ani na cestách nášho charakteru. Pre niekoho môže byť ale ich cena vyššia, čo sa odráža v ich dlhej životnosti a ďalších iných vlastnostiach.

LED diódy sa rozsvietia oveľa rýchlejšie ako žiarovky. Sú veľmi kompaktné a môžu vyžarovať rôzne farby. Prakticky sa nevyhrievajú. Dávajú viac svetla na spotrebovanú elektrickú energiu ako obyčajné žiarovky. Môžu byť inštalované na miestach, ktoré nie sú k dispozícii pre klasické žiarovky a žiarivkové osvetlenie, čo oceníte aj pri dôležitom osvetlení ŠPZ. Auto musí byť predsa na vozovke viditeľné, čo za nepriaznivého počasia platí dvojnásobne.

Má tie najlepšie reakcie

LED diódy a žiarovky sú lepšie ako iné typy osvetlenia. Sú vhodné aj pre brzdové svetlá, pretože sa okamžite rozsvietia. To dáva šoférom viac času na reakcie a pomáha predchádzať nehodám, keď sa auto náhle zastaví.

Rozdiel 0,2 sekúnd medzi časom zapálenia LED a klasických žiaroviek sa môže zdať bezvýznamný, ale pri rýchlosti 120 km / h to môže byť až 53 cm brzdnej dráhy, ktoré dokážu rozhodnúť.

LED osvetlenie nie je len módnym doplnkom. Poskytuje nám v našom živote a pri jazde autom tie najlepšie svetelné podmienky, z ktorých sa budeme radovať a využívať ich naplno niekoľko rokov. Skúste sa o tom presvedčiť aj pri vašom aute.

Text:PR

Ako na bezpečnú jazdu v zime? Auto LED žiarovky vám poskytnú ten najlepší komfort 5.00/5 Hlasov: 1