Vybrať si autoškolu je zložitejšie ako kúpiť rohože do auta. Pri rohožiach vám stačí poznať rozmery a vyberiete si podľa ceny, lenže keď si vyberáte autoškolu, musíte zohľadniť veľké množstvo faktorov. Aj keď tvrdiť, že vybrať si tú správnu je rovnako dôležité ako voľba vysokej či strednej školy, je prestrelené, každopádne je to rozhodnutie, ktorá vás ovplyvní v tom, aký štýl jazdy si osvojíte a ako sa budete správať na cestách. Na čo by ste si mali dať pozor?

Pýtajte sa
Len keď napíšete „autoškola Bratislava“ do Googlu, zobrazí sa vám 137 tisíc výsledkov. Jasné, toľkoto autoškôl v našom hlavnom meste nie je, ale môžete ich počítať na desiatky. Ak nechcete stratiť veľa času náročným rešeršom, urobte si prvé sito – spýtajte sa ľudí, ktorým dôverujete, pokojne aj na Facebooku, že kde robili kurz a ako boli spokojní. Takto vám ostane len pár tých najlepších možností.

Vyhovie vám?
Nie vy autoškole, ale autoškola vám sa musí prispôsobiť. Vy si platíte službu, od ktorej chcete, aby dokázala vyhovieť vášmu časovému rozvrhu. Ak sa nedokážete dohodnúť na časoch jázd, hľadajte ďalej. Dôležité je aj to, ako si budete rozumieť s inštruktorom, ak je to možné, skúste sa dohodnúť na krátkom stretnutí, na ktorom zistíte, ako to bude medzi vami fungovať.

Pozor na vozový park
Ak má auto nové autopoťahy, ešte to neznamená, že bude aj v dobrom technickom stave. Ak je prevodovka v dezolátnom stave, nebude sa vám dobre učiť šoférovať. Pozrite sa na stav vozového parku a to, či sa autoškola o svoje vozidlá stará. Pretože tu neplatí „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“.

Zvážte aj toto
Nemôžete zabudnúť ani na cenu, ak môžete kurz zaplatiť aj na splátky, je to super. Zaujímajte sa aj o to, či autoškola poskytuje kondičné jazdy, zabezpečí pre vás kurz prvej pomoci, ale aj to, či máte k dispozícií učebné pomôcky. Ak sa budete držať týchto rád, výber autoškoly nebude pre vás problémom.

Text: PR, foto: autoskola-feki.sk

Ako si vybrať dobrú autoškolu 4.00/5 Hlasov: 1