Možnosť zatienenia okien oceníte v lete aj v zime. Zatienenie chráni pred nadmerným prienikom svetla aj horúčavy. Medzi dôležité súčasti zariaďovania interiéru patrí preto aj výber spôsobu jeho zatienenia. Prinášame vám dva tipy, ako na to.

Ako si zaistiť kvalitné tienenie nielen počas horúcich dní

Ako si zaistiť kvalitné tienenie nielen počas horúcich dní (Foto: unsplash.com)

Plissé rolety

Plissé rolety predstavujú moderný spôsob zatienenia. Rolujú sa do tvaru, ktorý pripomína harmoniku. Plissé rolety vkusne zapadnú do každého interiéru. Pri ich výrobe sa používajú kvalitné textílie. Ich výhodou je aj povrchová úprava textílií proti usádzaniu prachu. Na výber máte jednovrstvové alebo dvojité plissé rolety. Dvojité plissé rolety majú dve vrstvy. Jednu z nich tvorí záclonovina a druhú hrubšia látka slúžiaca na zatienenie.

Čo všetko vám poskytnú plissé rolety?

Plissé rolety oceníte v rodinnom dome aj kancelárii. Poskytujú estetický spôsob zatienenia. Môžete si vybrať typ látok podľa vašich potrieb. Materiály sa delia podľa množstva prepusteného svetla od úplne zatemňujúcich až po najjemnejšie materiály, ktoré zachovávajú prirodzený prísun svetla.

Čo sa týka systému ovládania, na trhu nájdete moderné plissé rolety s motorickým aj mechanickým ovládaním. Plissé rolety vám umožnia nastaviť úroveň tienenia vytvorením tieniaceho pruhu ľubovoľnej šírky.

Rolety pre strešné okná

Rolety pre strešné okná tlmia slnečné lúče pomocou textílií. Nemôžete teda regulovať priepustnosť svetla, no môžete si nastaviť výšku tienenia. Roletu je totiž možné spustiť do ľubovoľnej výšky okna. Pri kúpe roliet pre strešné okná máte na výber zo širokej ponuky farieb a priepustnosti materiálu. Vyberajte podľa zariadenia interiéru a miestnosti, do ktorej je roleta pre strešné okno určená. Posledným kritériom je vaša požiadavka na zatienenie, ktoré má roleta poskytnúť. Môžete zvoliť dekoratívne, tieniace alebo zatemňujúce rolety na strešné okná.

Text:PR

Ako si zaistiť kvalitné tienenie nielen počas horúcich dní 5.00/5 Hlasov: 1