Instagram je čoraz obľúbenejšia sociálna sieť, ak na nej ešte nie ste, teraz je ten správny čas začať s touto možno pre niekoho stále ešte pomerne novou sociálnou sieťou. Ak hľadáte tipy ako na nový Instagram účet, ste tu správne. V tomto článku poradíme, ako si založiť účet na Instagrame.

Ako založiť Instagram účet

Ako založiť Instagram účet (Foto: unsplash.com)

Postačuje mobilný telefón

V dnešnej dobe mobilných telefónov, ktoré hravo zvládajú funkcie počítačov a notebookov, bude aj pre založenie a rozbehnutie Instagram účtu postačovať mobilný telefón. Ako vybrať mobilný telefón radí nákupná poradňa. Základ je dobrý fotoaparát na mobile. Či si zvolíte iOS, Android alebo iný systém, pre každý je dostupná Instagram aplikácia. Tú stiahnete bezplatne z obchodu App Store (na iPhone) alebo Store Google Play (na Android mobiloch).

Začíname s Instagram aplikáciou

Keď je aplikácia nainštalovaná, klepnutím ju otvorte. Kliknutím na položku „Prihlásiť sa pomocou e-mailu alebo telefónneho čísla“ (Android) alebo „Vytvoriť nový účet“ (iPhone) a potom zadajte svoju e-mailovú adresu alebo telefónne číslo (ktoré bude vyžadovať potvrdzovací kód) a klepnite na položku „Ďalej“. Môžete tiež klepnúť na „Prihlásiť sa pomocou Facebooku“, aby ste sa zaregistrovali pomocou svojho Facebook účtu.

Instagram účet bez aplikácie

Môžete sa prihlásiť aj priamo cez instagram.com cez počítač alebo prehliadač mobilného zariadenia. Zadajte svoju e-mailovú adresu, vytvorte používateľské meno a heslo alebo kliknite na Prihlásiť sa pomocou Facebooku, aby ste sa zaregistrovali pomocou svojho Facebook účtu. Takto si svoje účtu môžete zároveň rýchlo a jednoducho prepojiť. Ak sa zaregistrujete e-mailom, uistite sa, že ste správne zadali svoju e-mailovú adresu a zvolili si e-mailovú adresu, ku ktorej máte prístup len vy. Ak sa odhlásite a zabudnete na svoje heslo, budete musieť využiť prístup k vášmu e-mailu.

Teraz môžete pridať svoj prvý príspevok, začať sledovať príspevky svojich kamarátov, známych, ale aj celebrít či slovenských, tak aj zahraničných. Taktiež môžete vy získať svojich prvých sledovateľov a ponúknuť im svoj vlastný obsah.

Ohodnoť